Zapraszamy państwa na nasze wydarzenie Polska Skrzydła Chwały Razem Chronimy Rodzinę.

Miejsce wydarzenia: Zespół pałacowo-parkowy w Chrzęsnem,
współrzędne GPS: 52.433974,21.4763896,1

1 czerwca 2019 r. (sobota) w godz. 12.00 – 19.00

2 czerwca 2019 r. (niedziela) w godz. 11.00 – 15.00

To już trzecia edycja naszego spotkania z historią żywą, husarią, rzemieślnikami, dawnym wojskiem i innymi atrakcjami. Tym razem w dniach 1-2 czerwca gościmy w Pałacyku w Chrzęsnem.

Turniej Husarski o Puchar Starosty Wołomińskiego rozgrywany w ramach Mistrzostw Polski Husarii, pokazy strzelania z armatek i broni skałkowej, atrakcje dla dzieci – zajęcia z końmi, pokazy sztuki walki mieczem, pokaz tańca, rzemiosła dawne i interaktywny teatrzyk dla dzieci!  

III edycja „POLSKA – SKRZYDŁA CHWAŁY. Razem chronimy Rodzinę” tym razem odbędzie się w dniach 1 – 2 czerwca 2019 r.  na terenie Zespołu pałacowo-parkowego w Chrzęsnem, powiat wołomiński, który zmieni się w pole XVII w. potyczek i utarczek zbrojnych!

Zapraszamy wszystkich miłośników historii, dorosłych, rodziny z dziećmi, pasjonatów rekonstrukcji historycznych i dobrej zabawy!!!    

Na dwa dni staną obozowiska husarii, rajtarii i piechoty cudzoziemskiej, w tym prawdziwa polowa husarska stancyja! Obok znajdą się rzemieślnicze warsztaty pracy i kupieckie kramy. Będzie można posłuchać opowieści, przymierzyć zbroję oraz sprawdzić swoje umiejętności w garncarstwie, tkactwie oraz postrzelać z łuku. Z całej Polski zjadą husarze, rajtarzy, Kozacy, Tatarzy, hajducy i inni wojacy reprezentowani przez grupy rekonstruktorów odtwarzających historię Polski z XVII wieku.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej.

Bieżące informacje na stronie jak i na naszym Facebookowym funpagu.

Organizatorem tego wydarzenia jest Fundacja Skrzydła Chwały, we współpracy ze Starostą Powiatu Wołomińskiego, Zarządcą Pałacu w Chrzęsnem, Drużyną Xsiążęcą,  Instytutem im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego, Związkiem Dużych Rodzin 3+, Inicjatywą Tato.net oraz Fundacją Mamy i Taty.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP Historia, w Sieci Historii, Dzieje.pl, Historykon.pl,  Tygodnik Katolicki Niedziela, Radio Warszawa, „KURIER W (…). Tygodnik regionalny”, Radio Fama, wwl24.pl.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki wsparciu Partnerów, a są nimi: Fundacja PZU, Fundacja PKO BP, Gaz-System S.A., Lotto, PKN Orlen S.A., Fundacja BGK.